Terma ChochołówOTWARCIE TERMY W CHOCHOŁOWIE 1 CZERWIEC 2016!

Ta strona nie jest oficjalną witryną Termy Chochołów.

Chochołów


Malownicza, bajkowa, spokojna i zapierająca dech w piersiach. Tak opisuje się przepiękną polską wieś, która położona jest w gminie Czarny Dunajec. Cudowna wioska podhalańska, która każdego roku odwiedzana jest przez amatorów ciszy, spokoju i oczywiście cudownych widoków. Chochołów to miejscowość wyjątkowa, szczególnie ze względu na obecność drewnianych i bardzo klimatycznych domów, które po dziś dzień są w użyciu. Ludzie przyjeżdżający z innych części Polski uważają je za coś cudownego, co należy pielęgnować i szanować. Najpopularniejszy dom tzw. Chałupa z jednej jedli jest niesamowitym zabytkiem. Jest to ponad stu letni dom, którego frontowa ściana została stworzona z jednego, olbrzymiego pnia jodłowego. Drzewo te zostało ścięte na wzgórzu Ostrysz.


Pomimo tego, że Chochołów to wieś, to z pewnością turyści się nie będą nudzić. Nieopodal można odwiedzić wzgórze Cyrhlica, a także wzgórze Kotelnica. Ponadto można podziwiać niesamowitą panoramę Tatr Zachodnich. Chochołów kojarzony jest również z klasycznymi i oryginalnymi festiwalami muzyki góralskiej, która cieszy się ogromnym powodzeniem, również wśród turystów. Latem konkurs „Góralskie nucicki” propaguje piękną muzykę, folklor, ale również jest świetnym momentem do zarażenia pasją młodych Podhalan. 


Będąc w Chochołowie nie zapomnijmy odwiedzić neogotyckiego kościoła pw. św. Jack, który pochodzi z lat siedemdziesiątych XIX wieku, jak również muzeum, które znajduje się w góralskim domu. Muzeum Powstania Chochołowskiego to nie tylko historyczne rysy zrywu powstańczego, ale także materialne okazy cudownej kultury Podhalańskiej.